Щодо цінних речей

Ми рекомендуємо батькам не давати дітям з собою ювелірні вироби та цінні речі – це ті речі, без яких дитина може чудово обійтися в таборі.

Враховуючи досвід роботи в таборах, слід зазначити, що мають місце факти загублення подібних речей. Ми настійно рекомендуємо не давати дітям з собою електронні ігри (PSP, i-Pod і інші), аудіо-відеотехніку і особливо мобільні телефони.

Деякі аргументи на користь цього рішення:

– Оскільки наш табір профільний і зайнятість дітей дуже висока, мобільні телефони сильно заважають на заняттях своїми дзвінками і відволікають не лише дітей, а й самих педагогів та інструкторів. Діти постійно відволікаються і багато хто просто забуває вимикати їх своєчасно.
– Сьогодні мобільний телефон для дітей фактично перестав бути засобом зв’язку. Мобільник для дитини – це шкідлива комп’ютерна іграшка, що поглинає дорогоцінний час дитини, яку він може витратити на більш корисні заняття. Також це засіб самовираження та ранжування перед однолітками всередині дитячого колективу, що породжує морально-психологічну нерівність.
– Дитячий відпочинок – це унікальне тимчасове дитяче співтовариство зі своїми законами і правилами. Наявність у дітей можливості миттєво зв’язатися з батьків розучує їх самостійно думати і приймати рішення, вчитися вибудовувати свої взаємини з однолітками і дорослими, вирішувати особисті проблеми самостійно. Нам здається, що саме для цього ми відправляємо наших дітей одних у дитячі табори – щоб вони стали трохи самостійнішими, вчилися жити в нашому складному світі, і отримували особистий життєвий досвід.

Ми не позбавляємо дітей зв’язку з батьками. Ви можете зв’язуватися з дитиною через вихователів, що зручно і добре налагоджено або в обумовлені години: з 21:00 по 22:00.

В інший час, щоб апарат не загубився, мобільний телефон повинен знаходитись у кімнаті або у адміністратора на збереженні.